idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Czy witryna do dobre miejsce do przechowywania w pokoju dziennym?

Czy witryna do dobre miejsce do przechowywania w pokoju dziennym?

Pokój dzienny to serce każdego domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jest to także miejsce reprezentatywne, w którym przyjmujemy gości. Jednym z najpopularniejszych mebli w tym pomieszczeniu są witryny pokojowe. Eleganckie i klasyczne witryny nie wychodzą z mody. Pojawiają się one w wielu nowoczesnych aranżacjach. Jaką witrynę wybrać? Czy półki pokojowe za szkłem to dobre rozwiązanie?

Eleganckie i praktyczne witryny pokojowe

Witryny meblowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach wykończonych zarówno w nowoczesnym, jak i w klasycznym stylu. Meble te doskonale prezentują się w niemal każdym wnętrzu, zapewniając tym samym wiele miejsca do przechowywania i efektownego eksponowania wybranych przedmiotów. Funkcjonalność witryn jest niezwykle szeroka, a ich oferta bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każda osoba może dobrać półki pokojowe za szkłem, spełniające wszystkie wymagania.

Najczęściej wybieranym rodzajem mebli tego rodzaju są witryny służące do przechowywania książek czy witryny szklane na przedmioty dekoracyjne lub zastawę stołową. Kolekcja ulubionych książek, ramki z wyjątkowymi zdjęciami czy piękne wazony przechowywane w witrynie pokojowej, cały czas będą cieszyć nasze oko. Zazwyczaj witryna to nie tylko przeszklona powierzchnia. Znaleźć można w niej także praktyczne szuflady czy nieprzeszklone półki.

Witryny z szufladami

Witryny wyposażone w szuflady świetnie sprawdzą się nawet w małych pomieszczeniach. W szufladach lub na zamkniętych półkach przechowywać można dowolne przedmioty, bez dbania o ich wygląd. Witryny z szufladami cieszą się niezwykle dużą popularnością. Wśród ofert znaleźć można nie tylko klasyczne witryny z przeszkleniami czy szprosami i szufladą lub kilkoma szufladami znajdującymi się na dole mebla. Często wybierane są także nowoczesne witryny podzielone na dwie części – jedna połowa to półki znajdujące się za szkłem, a druga to pionowa kolumna szuflad. Wybierać można nie tylko między ilością szuflad i ich położeniem, ale także materiałem wykonania czy kolorystyką.

Witryna w pokoju dziennym

Witryny stosowane w pokoju dziennym wyposażone są zazwyczaj w większe lub mniejsze przeszklenia. To dzięki nim stworzyć można wyjątkową aranżację wnętrza. Na półkach witryny przechowywać można nie tylko zastawę stołową, książki czy zdjęcia, ale nawet wyjątkowe alkohole czy kieliszki niezbędne do ich serwowania. Podczas wyboru witryny do pokoju dziennego, warto zwrócić szczególną uwagę na wystrój reszty wnętrza. Szeroka gama witryn o różnych kolorach, funkcjonalnościach i estetyce pozwala dopasować mebel do designu panującego w pokoju dziennym. Biała i drewniana witryna jest ponadczasowym, uniwersalnym wyborem, natomiast ciemnobrązowe meble świetnie pasują to nowoczesnych, industrialnych i skandynawskich wnętrz.

Udostępnij