idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

LifestyleWnętrza

Jak urządzić elegancki i niebanalny dom?

Jak urządzić elegancki i niebanalny dom?

Każdy z nas marzy, by mieszkać w domu, który będzie spełnieniem marzeń. Urządzenie domu jednak nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jak urządzić dom, by był elegancki, funkcjonalny i niebanalny?

Kiedy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Wiele osób przed urządzeniem domu zastanawia się czy zrobić to samodzielnie czy może skorzystać z pomocy specjalisty.

Zatrudnienie projektanta wnętrz ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to osoba, która zna trendy panujące w aranżacji wnętrz. Pomoże stworzyć dom, który będzie elegancki, modny i funkcjonalny. Trzeba pamiętać, że pomoc projektanta wnętrz może okazać się nieoceniona, gdy potrzebne są sprytne rozwiązanie, w miejscach, które są trudne do aranżacji. Kuchnia czy łazienka to pomieszczenia wyjątkowo wymagające, które koniecznie trzeba dobrze przemyśleć, by były funkcjonalne.

Pomoc projektanta może okazać się również bezcenna, gdy mamy zbyt małe mieszkanie i potrzebny jest taki podział przestrzeni, by wszyscy domownicy byli zadowoleni.

Najważniejsze są ściany

Zastanawiając się jak urządzić dom trzeba pamiętać, że nie ma nic gorszego niż nudne ściany w mieszkaniu.

Białe ściany są uniwersalne, ale na pewno nie można o nich powiedzieć, że są klimatyczne. Nie znaczy to, że wszystkie ściany powinny być barwne i interesująco udekorowane. Warto wybrać sobie w salonie czy sypialni jedną ścianę, która będzie się wyróżniała i nadawała charakter całemu wnętrzu.

Jest wiele propozycji, które pomogą stworzyć interesujące wnętrze. Lamele drewniane to nowoczesna wariacja na temat boazerii. Panele 3D pozwalają optycznie powiększyć mieszkanie i stworzyć ciekawe wzory na ścianie. Cegła świetnie wpisze się w wystrój industrialny i ociepli optycznie przestrzeń, a beton architektoniczny pozwoli stworzyć mieszkanie surowe i minimalistyczne.

Siła jest w dodatkach

Zastanawiając się jak urządzić dom warto pamiętać, że rozwiązanie uniwersalne są ponadczasowe. Stosując takie pomysły przez dłuższy czas nie będziemy musieli borykać się z kolejnym remontem.

Warto pamiętać, że wykorzystanie ciekawych dodatków pomoże stworzyć charakterystyczne wnętrze. Tekstylia takie jak firany, zasłony czy poduszki ocieplą pomieszczenie. Są również idealnym sposobem na wprowadzenie koloru do pomieszczenia.

Zastanawiając się jak urządzić dom, by był przytulny nie można zapomnieć o roli światła. Wykorzystując jak najwięcej różnorodnych punktów świetlnych stworzymy dom, który będzie klimatyczny i przytulny. Warto pamiętać, że nie tylko lampy sufitowe są ważne. Warto również wykorzystać kinkiety, oświetlenie LED czy oświetlenie schodowe.

Udostępnij