idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Kiedy warto odwiedzić salon drzwi? Oto typowe sytuacje

Kiedy warto odwiedzić salon drzwi? Oto typowe sytuacje

Zakup drzwi wewnętrznych czy zewnętrznych to jeden z najbardziej stresujących momentów w całym cyklu budowy domu lub wykańczania mieszkania. W końcu mówimy tutaj o elementach, które zostaną z nami na bardzo długo, decydując o wystroju wnętrza, komforcie domowników, a nawet (drzwi zewnętrzne) kosztach ogrzewania. Obecnie skrzydła można bez problemu kupić w markecie budowlanym czy w Internecie, jednak są sytuacje, w których zdecydowanie najkorzystniej będzie odwiedzić salon drzwi. Kilka przykładów omawiamy w naszym poradniku.

Nie masz żadnych konkretnych preferencji

Jeśli po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu katalogów producentów nadal nie wiesz, jakie drzwi chcesz kupić, to wizyta w salonie jest w zasadzie koniecznością. Na miejscu znajdziesz drzwi pasujące zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych, minimalistycznych i eklektycznych etc.

Co ważne, w salonie masz możliwość sprawdzenia, czy bardziej podobają Ci się drzwi przylgowe czy bezprzylgowe. Jeśli natomiast chodzi o drzwi zewnętrzne, to dużą wartością jest szansa zestawienia ze sobą skrzydeł drewnianych i aluminiowych/stalowych.

Chcesz porównać drzwi różnych producentów

W dobrym salonie drzwi znajdziemy skrzydła wszystkich czołowych producentów, którzy często mocno różnią się między sobą czy to jakością wykonania, czy także cenami. Jeśli chcesz upewnić się, że np. warto dopłacić do droższych drzwi, to na początek wybierz się do salonu stacjonarnego i dokładnie obejrzyj skrzydła z różnych półek cenowych – tego nie zastąpią żadne recenzje znalezione w Internecie, opinie innych użytkowników czy nawet najdokładniejsze zdjęcia.

Potrzebujesz fachowego doradztwa

Wizyta w salonie drzwi jest naturalnym wyborem dla osób, które nie chcą popełnić żadnych błędów na etapie wyboru skrzydeł – i nie chodzi tylko o kwestie estetyczne. Na miejscu spotkasz doświadczonych doradców, którzy przybliżą Ci technologie wykorzystane przy produkcji konkretnych skrzydeł, omówią aktualne trendy, wykażą wyższość jednych drzwi nad drugimi itd.

Takie doradztwo jest szczególnie cenne w przypadku chęci zakupu drzwi zewnętrznych, gdzie pod uwagę należy wziąć takie parametry, jak m.in. odporność skrzydła na włamanie (klasa zastosowanych zabezpieczeń) oraz współczynnik przenikalności cieplnej, mający bezpośredni wpływ na komfort termiczny w pomieszczeniu i rachunki za ogrzewanie.

Chcesz zamówić drzwi z montażem

W takiej sytuacji najlepiej będzie od razu wybrać się do salonu drzwi, który oferuje sprzedaż wraz z usługą montażu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla inwestorów indywidualnych (dokonujących zakupu konsumenckiego), które pozwala zaoszczędzić aż 15% na cenie samych drzwi.

Jak to możliwe? Wszystko za sprawą tego, że drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne są obłożone 23-procentową stawką podatku VAT, natomiast drzwi z montażem – jako usługa – już tylko 8-procentowym VAT-em.

Ponadto decydując się na zakup drzwi z montażem, za który odpowiada salon, nie musimy się już martwić kwestią transportu skrzydeł, ryzykiem ich uszkodzenia, ani na własną rękę szukać fachowej ekipy monterskiej. W razie jakichkolwiek problemów po montażu wystarczy zgłosić się bezpośrednio do salonu, który jest gwarantem usługi.

DRZWI INSIDE: polecany salon drzwi w Katowicach

Jeśli wiesz już, że wizyta w salonie drzwi jest nieodzowna, to czas wybrać odpowiednie miejsce. Naszą rekomendację ma salon DRZWI INSIDE znajdujący się w Centrum Handlowym HOME CONCEPT w Katowicach, tuż przy głównej trasie w kierunku Sosnowca.

DRZWI INSIDE to gwarancja fachowego doradztwa, mnóstwo inspiracji, szeroki wybór drzwi zewnętrznych i drzwi wewnętrznych czołowych producentów, w tym: Porta, Pol-Skone, DRE, Erkado, Leon, Dorian, Korona, Eurodoor, Ronkowski, Barański, Alu4U czy Delta.

W salonie znajdziesz nie tylko drzwi, ale także podłogi drewniane, laminowane i winylowe, zabudowy ścian, pergole, klamki czy inne okucia drzwiowe. 

Udostępnij