idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Kilka powodów, dla których warto wybrać meble do kuchni na wymiar!

Kilka powodów, dla których warto wybrać meble do kuchni na wymiar!

Meble do kuchni wykonane na zamówienie są pod wieloma względami optymalnym rozwiązaniem przestrzennym. Niezależnie od tego, czy jest to duża kuchnia, niewielkie pomieszczenie czy aneks kuchenny, to precyzyjnie dopasowane szafki stworzą fantastyczną przestrzeń, w której będzie się spędzać cudowny czas. Oto powody, które przemawiają za meblami kuchennymi na wymiar.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Niezależnie od tego, czy jest to dom nowo wybudowany, czy mieszkanie w starej kamienicy, meble o standardowych wymiarach rzadko nadają się do optymalnego wykorzystania potencjału dostępnej przestrzeni życiowej. Zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnię. Jest to pomieszczenie, które musi być praktyczne, funkcjonalne i doskonale zorganizowane. Wybierając meble na wymiar, przycięte z dokładnością do milimetra, można skorzystać na wielu aspektach. Wybór konkretnej ilości szuflad i szafek sprawia, że wszystkie naczynia i akcesoria kuchenne będą miały swoje miejsce.

Jednolity styl dzięki meblom wykonanym na zamówienie

Kupno mebli na wymiar sprawia, że można w przestrzeni kuchennej stworzyć jednolitą aranżację, która będzie doskonale pasować do całego wystroju mieszkania. Decydując się na taką opcję, wybiera się funkcjonalność, trwałość i nowoczesny design. Spójna koncepcja połączona z doskonałą jakością sprawiają, że w kuchni spędza się czas nie tylko na gotowaniu, ale także plotkowaniu z przyjaciółką, spotkaniach towarzyskich czy czytaniu. 

Liczne możliwości projektowania

Meble kuchenne na wymiar oferują różnorodne możliwości aranżacji i dają możliwość wyboru między różnymi planami kuchni – zarówno kuchni typu U, jak i kuchni typu L. Jednak układ przestrzenny wpływa nie tylko na wygląd, ale także na funkcjonalność podczas codziennych obowiązków. Ważne jest przy tym przede wszystkim ustawienie kuchenki, lodówki i zlewu, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych ścieżek. Można stworzyć niesamowite aranżacje, wybierając odpowiednie kolory czy materiały. Można postawić na wyraźne kontrasty lub subtelne przejścia. 

Najnowsze trendy kuchenne

Nowoczesność i podążanie za najnowszymi trendami idą w parze z luksusową kuchnią na wymiar. Wiele inspiracji można znaleźć na https://3top.pl/. Dominująca od lat biel wśród mebli kuchennych zyskała silnego konkurenta. Jest to kolor czarny. Daje to niesamowitą kombinację w połączeniu ze złotem, marmurem lub drewnem. Ponadto istnieje bogactwo kolorów inspirowanych kamieniami szlachetnymi, takimi jak szmaragd, granat lub rubin, które mają funkcję nie tylko dekoracyjną.

 

Udostępnij