idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Ogród

Plac zabaw – o czym nie można zapomnieć?

Plac zabaw – o czym nie można zapomnieć?

Na place zabaw można patrzeć obecnie jako na obowiązkowe elementy, których nie powinno zabraknąć na osiedlach domów jednorodzinnych, koło bloków mieszkalnych. Nie można również zapomnieć o tym, że ich obecność jest także wskazana przy placówkach edukacyjnych – w szczególności jeżeli uwzględnia się żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Ich całościowa aranżacja powinna zostać zaplanowana zgodnie z potrzebami dzieci, nie zapominając także o aspekcie bezpieczeństwa.

Ogólnie o placach zabaw

Zanim jednak przyjdzie do zaplanowania wyglądu takiego miejsca, warto wspomnieć co tak naprawdę rozumie się pod pojęciem plac zabaw dla dzieci. Cel – dostarczenie rozrywki najmłodszym pokoleniom. Główne założenia – wykształcenie funkcji poznawczych, wspieranie motoryki, rozwoju umysłowego i fizycznego. Place zabaw mogą być duże. Mogą być małe. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jaką powierzchnią ma się do czynienia, która również musi być położona w określonym miejscu. Niestety, nie ma tak dobrze, żeby stwierdzić, że zakładam plac zabaw tu i tu. Dany teren musi spełniać również rygorystyczne wymogi, aby faktycznie można było otrzymać zgodę na jego stworzenie.

Co powinno znajdować się na placu zabaw?

Właściwie to nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytanie. Place zabaw producenci zostają zaplanowane zgodnie z dostępną powierzchnią. Można jednak powiedzieć o kilku takich absolutnych must have urządzeniach, które będą w stanie zapewnić najmłodszym maksimum zabawy. Mowa tutaj o takich elementach jak:

  • piaskownice,
  • huśtawki,
  • zjeżdżalnie,
  • karuzele,
  • ścianki wspinaczkowe.

Jeżeli tylko starczy miejsca można również pomyśleć o tym, aby na placu umieścić linowe place zabaw, domki dla dzieci, tyrolki itd. Niekiedy urządzenia łączone są kilka w jedno, tworząc tym samym niezwykły tor przeszkód dla najmłodszych. Warto pomyśleć o tym, aby na danej powierzchni rozmieścić zabawki, które będą dedykowane dla dzieci radzących sobie na co dzień z niepełnosprawnościami.

Producent urządzeń na plac zabaw

Decydując się na organizację takiego miejsca warto sprawdzić oferty, których w obecnych czasach nie brakuje. Jedna z nich umiejscowiona jest na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/. Avis to firma, która już od wielu lat znajduje się na rynku, wspierając każdą osobę podejmującą się aranżacji terenów dla dzieci. W ich ofercie znaleźć można urządzenia, które można zastosować na otwartych i zamkniętych placach zabaw, tworząc tym samym niesamowite, bajkowe krainy dla najmłodszych.

Udostępnij