idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Słoiki deserowe i inne potrzebne akcesoria w kuchni

Słoiki deserowe i inne potrzebne akcesoria w kuchni

Wybór odpowiednich akcesoriów kuchennych nie jest łatwy. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z najnowszymi trendami w designie, ale także zastanowić się, które z nich są praktyczne i estetyczne. Trendy kuchenne zaskakują nas co roku, pokazując nam nowe pomysły na dekorację. Czas więc dowiedzieć się, które z nich są odpowiednie do Twojej kuchni.

Słoiki deserowe

W większości przypadków desery podawane są w specjalnych pucharkach. Warto jednak zastanowić się nad zmianą sposobu serwowania słodyczy. Jednym z najnowszych trendów jest stosowanie specjalnych mini słoiczków deserowych, które pozwalają na zabawną aranżację przygotowanych dań. Desery warstwowe, takie jak tiramisu, są szczególnie zabawne w słoiku. Słoiki deserowe można również wykorzystać do serwowania galaretek w różnych kolorach, a także owoców i bitej śmietany. Zobacz koniecznie 3 sposoby na zdrowe desery w słoiku.

słoiki deserowe

Młynek do przypraw

Jeśli gotujesz, nie możesz żyć bez przypraw. Akcesoria kuchenne to także przyprawy i młynki, dzięki czemu pieprz, sól lub chili w proszku będą wyglądać pięknie jako dekoracja blatu. Możemy używać pojedynczych małych słoiczków, ustawiać je na drewnianych stojakach lub haczykach, a także dysponujemy elektrycznymi młynkami do soli i pieprzu. Jeśli mamy małe pomieszczenie, może nas przyciągnąć młynek 2 w 1 z dwiema osobnymi komorami, do których możemy nalać dwie różne przyprawy,

Pojemniki do przechowywani sypkich produktów

Jedzenie sypkie to podstawowy składnik, którego używamy do przygotowywania domowych posiłków. Różnorodność dań z łuskami, ryżem i makaronem. To także mąka i bułka tarta. Istnieje również śniadanie płatki owsiane i suszone owoce. Włożenie tej sypkiej żywności do torby, w której została zakupiona, zawsze ma jeden skutek – bałagan w kuchni. Trudno jest również utrzymać świeżość tak nieszczelnych przechowywanych produktów. Proste pojemniki wystarczą, aby utrzymać w ryzach kuchenny bałagan. Pudełka te utrzymują żywność świeższą niż opakowania otwarte. Gwarancja sprawnej organizacji szafek kuchennych.

Pojemniki na przyprawy

Bazylia, oregano, pieprz, kurkuma, goździki… zawsze mamy dużo torebek na przyprawy. Ukrywają aromatyczne składniki, które nadają naszym potrawom niepowtarzalny smak. Niestety to, co zwykle ich prześladuje, to niekontrolowany, wieczny chaos. Uporządkuj je w inteligentnym, zamykanym organizerze. Z łatwością znajdziesz potrzebne składniki, a cynamon z podartego opakowania nigdy nie wyląduje w szufladzie.

Kawiarka i zaparzacz do herbaty

Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż aromat świeżo parzonej kawy lub herbaty o poranku. Wielu z nas naprawdę zaczyna dzień od gorącego napoju. Urządzenia, które pomagają osiągnąć najwyższą jakość naparów od dawna łączą w sobie nie tylko funkcjonalną funkcjonalność, ale także estetyczne, stylowe wzornictwo. Co więcej, na rynku jest tak wiele ekspresów do kawy i czajniczków, że bez trudu znajdziesz model odpowiadający gustowi odbiorcy. 

Szklana karafka

Kiedyś znajdował się w prawie każdej kuchni, zanim został zastąpiony przez saturatory i wodę butelkowaną. Karafka, bo o niej mowa, to przydatny przedmiot dla każdego fana dobrego stylu. Teraz, gdy do łask wraca woda z kranu lub samofiltrująca się woda, elegancka karafka szklana lub kryształowa będzie koniecznością. Dodatkowo ta szklana alternatywa dla plastikowych butelek na wodę jest idealna do każdego stylu wystroju kuchni. Dostępne są zarówno tradycyjne karafki dekoracyjne, jak i nowoczesne, minimalistyczne warianty. to jest twój wybór!

Udostępnij