idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Jak można powiesić zasłony? Zobacz te metody!

Jak można powiesić zasłony? Zobacz te metody!

Zasłony są osłonami okiennymi spełniającymi zróżnicowane funkcje – dekoracyjne, ale też praktyczne, ponieważ mogą one zapewniać większą prywatność oraz osłaniać przed promieniem słońca. Gdy chcemy kupić zasłony, duże znaczenie ma wtedy nie tylko dobranie ich pod kątem wzorów, ale również tego, jak są one wieszane na karniszu. Jakie zasłony będą najlepsze?

Zasłony do wieszania z użyciem żabek

To najprostszy typ zasłon, ponieważ nie mają one żadnego wykończenia w formie taśmy albo mają jedynie taśmę do ściągania, dlatego też trzeba powiesić je na karniszu za pomocą żabek. Żabki przytrzymują wtedy materiał w miejscu.

W taki sposób możemy powiesić zasłony na karniszach drążkowych oraz szynowych, dlatego też pozwalają one na wybór typu karnisza – wskazuje firma prowadząca najlepszy sklep z zasłonami – voppi.eu.

Wieszanie zasłon za pomocą żabek bywa jednak czasochłonne, dlatego też obecnie coraz częściej wykorzystuje się w tym celu również innego rodzaju metody.

Zasłony z haczykami – system flex

Drugim sposobem na powieszenie zasłon będzie wykorzystanie systemu określanego jako flex. W tym przypadku wykorzystuje się specjalne rodzaje haczyków, które pozwalają na łatwe powieszenie zasłon na karniszu. Haczyki takie są wszywane w zasłony. Są one wykonane z tworzywa sztucznego i nadają się do prania. 

Takie zasłony są bardzo popularne w zachodnich krajach Europy, natomiast można też kupować je w Polsce. Warto więc przyjrzeć się bliżej takiemu systemowi, ponieważ jest on praktyczny i pozwala na łatwe i szybkie powieszenie zasłon w sposób estetyczny.

Zasłony z wyciąganymi haczykami

Alternatywą dla zasłon typu flex jest wykorzystanie wyciąganych haczyków. W tym celu konieczne będzie zakupienie zasłon z wszytą u góry taśmą, która pozwala na powieszenie takich haczyków, a także wykorzystanie odpowiednich rodzajów oczek na karnisz. 

Systemy tego typu są obecnie oferowane przez wielu znanych producentów wyposażenia do domu i można kupować je w niskiej cenie. Nie wymagają one również wszywania w zasłony, co powoduje, że dają większą swobodę, gdy chcemy zmienić ich sposób powieszenia czy miejsce użycia w domu.

Zasłony z tunelem

Bardzo popularne są również zasłony z tunelem. W tego typu zasłonach stosuje się specjalną zakładkę tworzącą tunel albo też taśmę z tunelem. Dzięki temu można powiesić je od razu na drążku na karniszu.

Zasłony z kółkami

Ciekawym sposobem będzie również wykorzystanie zasłon z kółkami metalowymi, które powodują, że osłony te wyglądają też bardzo efektownie. 

Kółka metalowe, często również z warstwą teflonu, powodują, że zasłona przesuwa się bardzo szybko i gładko.

Udostępnij