idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

DomLifestyle

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Poznaj skuteczne sposoby

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Poznaj skuteczne sposoby

Kradzieże są plagą naszych czasów. Szczególnie narażeni na kradzież są właściciele domów jednorodzinnych. Dom jednorodzinny jest rozbudowaną konstrukcją otoczoną zazwyczaj dużym podwórkiem. Wielkość domu jednorodzinnego powoduje, że należy zastosować zwiększone środki bezpieczeństwa. Luka w zabezpieczeniach może spowodować, że intruz łatwo dostanie się na posesję i do wnętrza budynku. Dlatego należy gruntownie zabezpieczyć dom przed możliwością włamania.

Konieczne zabezpieczenie ogrodzenia i budynku

Najważniejsze jest stworzenie warunków, które w znacznym stopniu utrudnią dostanie się na posesje. Należy tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na ogrodzenie posesji. W miarę możliwości powinno unikać się ogrodzenia siatkowego. Zwykła metalowa siatka jest najłatwiejszym materiałem do sforsowania. Taką siatkę można bardzo łatwo rozciąć. Można też bez większych problemów przez nią przeskoczyć. Znacznie lepszym rozwiązaniem może być ogrodzenie składające się z wysokich metalowych słupków o dużym zagęszczeniu. Zastosowanie fundamentów może uniemożliwić podkop pod ogrodzenie. W samym budynku należy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie potencjalne wejścia do wewnątrz. Pomogą w tym dobre drzwi antywłamaniowe oraz rolety antywłamaniowe na okna.

Istotne jest odstraszenie intruza

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Nie ma stuprocentowych metod. Dobrym sposobem jest stworzenie systemu powiadamiania o wszelkich próbach sforsowania ogrodzenia oraz dostania się do budynku. System taki powinien odstraszać potencjalnych intruzów. Elektronika daje tutaj bardzo duże możliwości. Ogrodzenie może zostać zabezpieczone za pomocą sejsmicznych czujników ruchu. Czujnik taki potrafi zlokalizować nawet niewielkie wstrząsy. Można również zastosować monitoring wizyjny z czujnikami ruchu oparty na kamerach IP. Taki monitoring również znakomicie sprawdzi się na murach budynku i w jego wnętrzu. W skutecznym zabezpieczeniu okien i drzwi pomogą czujniki, które aktywują alarm w przypadku próby otwarcia.

Postarajmy się o wsparcie

Doskonałym partnerem w zabezpieczeniu posesji może okazać się pies. Ważne jest jednak odpowiednie umieszczenie wybiegu dla psa. Pies nie powinien mieć bliskiego kontaktu z ogrodzeniem zewnętrznym. Może być w ten sposób narażony na otrucie lub unieszkodliwienie w inny sposób. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wydzielenie miejsca dla psa w bezpośrednim otoczeniu budynku. W zabezpieczeniu domu przed kradzieżą ważny jest czynnik ludzki. Można skorzystać z usług agencji ochroniarskiej. Usługi takiej agencji polegają na monitorowaniu wszystkich systemów zabezpieczeń i szybkiej reakcji w przypadku wykrycia zagrożenia. W obserwacji domu podczas nieobecności właściciela mogą pomóc też najbliżsi sąsiedzi. Szybko wykryją wszystkie nietypowe zdarzenia i zachowania.

Udostępnij