idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Kołdra puchowa – właściwości, jak ją wybrać?

Kołdra puchowa – właściwości, jak ją wybrać?

Chcąc zapewnić sobie spokojny i przyjemny sen, warto rozważyć zakup kołdry puchowej. Wyroby wykonane w 100% z gęsiego puchu dbają o komfort cieplny i wygodę swojego użytkownika. Kołdry puchowe są doskonałym wyborem dla osób z alergiami, ponadto sprawdzą się w każdej porze roku.

Właściwości kołdry puchowej

Kołdry puchowe mają wiele zalet, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Ich właściwości wpływają pozytywnie na jakość regeneracyjnego snu. A wśród nich można wymienić:

  • miękki, przyjemnie otulający ciało materiał,

  • sprężystość,

  • lekkość,

  • rozmieszczenia kasetonów, brak problemu ze zbijaniem się puchu,

  • walory estetyczne.

Kołdry z puchu gęsiego są znakomitym wyborem dla całej rodziny. Gwarantują wygodę oraz poczucie bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest to, że są niebywale przewiewne. Zapewniają ciepło, a przy tym nie prowadzą do nadmiernego pocenia się ciała.

Ile powinna ważyć wysokiej jakości kołdra puchowa?

Sięgając po kołdry z puchu gęsiego, warto zwrócić uwagę na ich wagę. To właśnie ona wpływa na jakość, jak i efektywność izolacyjną. To, o jakiej wadze kołdrę wybierzemy, zależy też od warunków klimatycznych, jak i naszych indywidualnych potrzeb. Przyjmuje się jednak, że dobrej jakości wyrób ma wagę w przedziale 500-800 gramów (kołdry pojedyncze) oraz 800-1200 gramów (kołdry dwuosobowe). W przypadku osób, którym zależy na bardzo ciepłej kołdrze, wskazane będą te cięższe, z większą ilością wypełnienia. Sprawdzą się one także w chłodniejszych klimatach. Lżejsze modele polecane są zwłaszcza w sezonie letnim, jak i w cieplejszych regionach.

Jak wybrać kołdrę z puchu? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając kołdry z puchu gęsiego, należy wiedzieć, na jakie ich cechy zwrócić szczególną uwagę. Ważną kwestią jest zwłaszcza stopień wypełnienia puchem. Oczywiście, im jest on wyższy, tym więcej puchu gęsiego znajduje się w wyrobie, a co za tym idzie, jest on cieplejszy. Gwarantuje więc lepszą izolację przed zimnem. Nie bez znaczenia jest także pochodzenie puchu. Najlepiej, jeśli będzie to najwyższej jakości puch gęsi, który okazuje się lepszy od tego kaczego. Kolejnym aspektem jest zweryfikowanie standardów produkcji. Chodzi między innymi o certyfikaty, które będą dowodem na to, że kołdry puchowe nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Ważne jest to, aby dobrze dobrać rozmiar kołdry. Musi ona przykryć całe ciało. Trzeba też wziąć pod uwagę własne preferencje co do miękkości nakrycia, czy też jego tekstury.

Wszystkie te czynniki wpłyną w znaczący sposób na komfort i jakość snu. Kryteria te pomogą nam dobrać kołdrę puchową, która sprosta wszelkim naszym oczekiwaniom.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij