idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

LifestyleWnętrza

O czym trzeba pamiętać planując nowoczesne biuro w domu?

O czym trzeba pamiętać planując nowoczesne biuro w domu?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie biura w domu. To rozwiązanie, jak każde inne, ma swoje zalety, jak i wady. Jak zaaranżować nowoczesne biuro w domu?

Ilość miejsca do dyspozycji ma decydujące znaczenie

Projektując nowoczesne biuro w domu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość miejsca w domu, które możemy przeznaczyć na ten cel.

W niewielkim mieszkaniu, gdzie kącik do pracy trzeba wykroić z salonu warto wykorzystać sprytne pomysły, by pomieszczenie, które powstanie było jasne i funkcjonalne. Do wydzielenia biura w domu świetne będą regały, na których można ustawić segregatory z dokumentami czy zielone rośliny doniczkowe, które ocieplą przestrzeń.

W mieszkaniu, gdzie na biuro można przeznaczyć odrębny pokój stworzenie komfortowej przestrzeni będzie dużo łatwiejsze. Należy zadbać przede wszystkim, by w domowym biurze znalazła się wystarczająca ilość regałów, odpowiednio duże biurko i wygodny, ergonomiczny fotel.

Wygodne biurko

Projektując nowoczesne biuro w domu nie można zapomnieć, że najważniejsze jest wygodne biurko oraz ergonomiczny fotel.

Biurko powinno być na tyle duże, by bez problemu zmieścił się na nim komputer oraz dokumenty. Często również niezbędna jest drukarka. Warto pamiętać, że interesującym rozwiązaniem są biurka narożne, które pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a jednocześnie są duże i komfortowe.

Ergonomiczny fotel – w walce o zdrowy kręgosłup

W nowoczesnym biurze w domu ważne miejsce zajmuje ergonomiczny fotel. Koniecznie trzeba pamiętać, że siedząc przy biurku spędzimy wiele godzin dziennie więc fotel musi spełniać najwyższe standardy.

Wybierając fotel do biurka należy zadbać, by oparcie przystosowywało się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Bardzo ważne są podłokietniki, na których można oprzeć ręce, dzięki temu kręgosłup również będzie odciążony.

W części lędźwiowej powinna znaleźć się wszyta podpórka, która odciążą kręgosłup. Jest to niezmiernie ważne, gdyż po kilku godzinach pracy automatycznie kulimy się w fotelu, co jest bardzo szkodliwe dla naszych pleców.

Ważnym elementem wygodnego krzesła są koła. Dzięki nim można pracować, nawet przy dużym biurku, bez wstawania z fotela. Koniecznie trzeba pamiętać, że do nowoczesnego biura w domu, gdzie podłogi są twarde należy wybierać miękkie koła. Najlepszy będzie kauczuk oraz guma, dzięki temu poruszanie się po podłodze będzie ułatwione, a jednocześnie nie zniszczymy podłogi.

Na miękką podłogę, taką jak dywan czy wykładzina, należy wybrać twarde koła, które bez problemu poradzą sobie z nawierzchnią.

Udostępnij