idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Odpowiedni wybór windy

Odpowiedni wybór windy

W wielu budynkach znaleźć można windy. Utarło się przekonanie, że tego typu elementy spotkać można tylko i wyłącznie w budynkach wysokich, gdzie ma się więcej niż trzy piętra. Coraz częściej można się jednak spotkać z tym, że windy towarowe i osobowe stosowane są w niższych budynkach. Dzięki temu komfort podróżowania jest zdecydowanie większy. Z uwagą trzeba podchodzić do tego, aby do budynku wybrać odpowiedni typ windy.

Przeznaczenie windy

Decydując się na wybór windy, należy sprawdzić, jakie dokładnie będzie jej przeznaczenie. Kto lub co będzie nią podróżował? W ten sposób uda się dokonać dobrego, finalnego wyboru. I tak do wyboru ma się:

  • windy osobowe – dedykowane do przewożenia osób. Ze względu na swoje małe gabaryty, nie ma szans na to, aby przewieźć nią większe rzeczy, jak chociażby ładunki towarowe. Niekiedy można się spotkać nawet z obrazkiem wciągania na linach, przez okno mebli do mieszkań lub też wnosząc je po schodach. Nie ma szans na to, aby tak duże rzeczy weszły do windy.
  • windy towarowe – jak sama nazwa wskazuje, służą do transportu towarów. Bardzo często można się z nimi spotkać na terenie zakładu produkcyjnego, gdzie towary często przewozi się tylko jedno piętro w dół lub też w górę. Do środka na ogół nie wchodzi żadna osoba lub ewentualnie jedna osoba, nadzorująca przewóz ładunku.
  • windy gastronomiczne – jakie często nazywa się również potrawówkami. Służą one do transportu potraw w takich miejscach, gdzie kuchnia nie jest położona na jednym poziomie z salą, gdzie takie posiłki są wydawane. Często można się z nimi spotkać w przedszkolach, ale nie tylko.

Serwis wind

Inwestor powinien na bieżąco pamiętać o tym, że regularnie powinien odbywać się serwis wind, który pozwoli na utrzymanie sprzętu w odpowiedniej kondycji. Co więcej – taki serwis wind musi zostać odpowiednio udokumentowany w przepisach, ponieważ może dojść do kontroli tego typu rzeczy. Nie raz i nie dwa słyszy się bowiem o awariach wind, dlatego trzeba zdać sobie sprawę z tego, że ma się do czynienia a urządzeniami odpowiedzialnymi za zdrowie i życie człowieka.

Gdzie zamówić windę?

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem windy ma się do czynienia, należy z uwagą podejść do wyboru wykonawcy. Tak, aby mieć 100% pewności, że wszystko zostanie wybrane w należyty sposób. Dobrą firmą, która ma za sobą już wiele udokumentowanych realizacji, jest Lift Service Komponenty, której ofertę znaleźć można na http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe. Warto przejrzeć ich całą ofertę usługową.

Udostępnij