idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Uchwyty do szafek kuchennych – jakie mamy do wyboru?

Uchwyty do szafek kuchennych – jakie mamy do wyboru?

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się nieustannie, stawiając na równowagę pomiędzy funkcjonalnością i estetyką. W projektach wnętrz każdy detal jest istotny. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na blaty, fronty szafek, ale także na ich uchwyty. To właśnie od nich w dużym stopniu zależy funkcjonalność tego pomieszczenia.

Ikea uchwyty- rodzaje

Uchwyty meblowe ikea to cała gama produktów, różniących się od siebie wielkością, kształtem, materiałem wykonania i stylem. Przy ich wyborze ważne jest to, aby pasowały do stylu panującego we wnętrzu.

Uchwyty krawędziowe do szafek

Do najpopularniejszych uchwytów można zaliczyć uchwyty krawędziowe do szafek. To praktyczne i proste w obsłudze rozwiązanie, które ładnie się prezentuje. Są montowane na krawędziach drzwi szafek czy szuflad. Jeśli chodzi o szafki i szuflady, to uchwyty krawędziowe mocuje się do górnych krawędzi frontów. W przypadku mebli wiszących- do dolnych krawędzi. Takie produkty idealnie współgrają z kuchniami urządzonymi w stylu nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym.

Niewidoczne uchwyty do szafek

Inną propozycją są tak zwane niewidoczne ikea uchwyty do szafek. To także znakomity wybór do nowocześnie zaprojektowanych kuchni. Dzięki nim można stworzyć jednolite, gładkie i minimalistyczne fronty. Poprzez ich użycie, szafki wyglądają, jakby nie miały żadnych uchwytów. Najczęściej montuje się je w przygotowanej wnęce na krawędzi drzwi szafki czy szuflady.

Relingowe uchwyty do szafek

Inną opcją są relingowe uchwyty meblowe ikea. Takie modele wyróżniają się prostą konstrukcją u ponadczasowym wzornictwem. Pasują się świetnie do każdego stylu. Należy jedynie dobrać odpowiedni produkt do mebli, pod względem jego wzornictwa czy kolorystyki.

Klasyczne gałki do szafek

Tradycyjne uchwyty do mebli kuchennych ikea. Mogą przybierać liczne formy. Są to modele wykonane z tworzyw sztucznych, drewna czy metalu. Niektóre bogato zdobione, a inne bardziej minimalistyczne. Produkty te są łatwe w montażu i uniwersalne. Aby je zamontować, należy wywiercić w szafce otwór, wyczyścić go, po czym włożyć wkręt i dokręcić gałkę wkrętarką.

Wybierając uchwyty do mebli kuchennych ikea warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Istotny jest zwłaszcza styl mebla, do którego uchwyt musi być dopasowany. Rozmiar oraz kształt musi odpowiadać wielkości i proporcji mebla. Do większych frontów sprawdzą się np. relingi. Jeśli chodzi o materiał ich wykonania, powinien być on odporny na zużycie i prezentować się estetycznie przez długi czas. Kolor zależy natomiast od stylu wystroju kuchni i naszych własnych preferencji.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij