idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Czy meble do ogrodu z betonu będą dobrym rozwiązaniem?

Czy meble do ogrodu z betonu będą dobrym rozwiązaniem?

Wyobrażając sobie ogród idealny, często zastanawiamy się, jak będą wyglądać umieszczone w nim meble. Wiele osób uważa, że dobrym rozwiązaniem jest wybór konstrukcji wykonanych z tworzywa sztucznego lub drewna. W niniejszym artykule zastanowimy się, czy warto je zastąpić meblami betonowymi.

Ogrodowe meble betonowe – czym są?

Betonowe meble do ogrodu to elementy funkcjonalno-aranżacyjne, które produkowane są zwykle ze specjalnych odmian tego budulca. Mowa tu o betonie architektonicznym, który charakteryzuje się gładką fakturą, minimalną chłonnością, a także odpornością na działanie czynników biologicznych.

Warto też pamiętać, że meble z betonu architektonicznego wyróżniają się bardzo ciekawym designem. Ich szarawa barwa doskonale prezentuje się z resztą ogrodowej aranżacji, a także z elewacją znajdujących się w pobliżu budynków.

Dlaczego warto wybrać meble z betonu?

Oto powody, dla których warto wybrać do ogrodu meble betonowe.

  1. Meble betonowe są wytrzymałe mechanicznie i odporne na ścieranie. Dzięki temu zachowają swój naturalny wygląd przez długie lata.

  2. Betonowe meble ogrodowe są odporne na działanie wilgoci. Pory w betonie architektonicznym są niewielkie, wobec czego woda nie może przeciekać w głąb struktury mebla. To oznacza, że są one odporne również na działanie mrozu.

  3. Konstrukcje z betonu można w dowolny sposób modyfikować, tak aby zapewnić użytkownikom maksimum komfortu. Wprowadzenie udogodnień w postaci drewnianego siedziska lub miękkich poduszek poprawi jakość wypoczynku.

Warto również dodać, że betonowe meble ogrodowe nie wymagają okresowej konserwacji. Wręcz przeciwnie – wystarczy ograniczyć się do ich okresowego przetarcia szmatką nasączoną odrobiną np. preparatu do mycia naczyń.

Jakie meble z betonu powinny znaleźć się w ogrodzie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, w jaki sposób chcemy wykorzystać jego potencjał. Jeśli ma być to niewielka przestrzeń do indywidualnego wypoczynku, warto zainwestować w krzesła lub ławki. Dobrym rozwiązaniem będzie też stolik kawowy, który może posłużyć do przechowywania napojów. A jeśli betonowe meble do ogrodu mają służyć większej grupie użytkowników, to warto postawić również na stoły, krzesła, a także na różnego rodzaju siedziska i ławki. Należy je usytuować tak, aby wszystkie osoby biesiadujące w ogrodzie znajdowały się dookoła stołu i w pobliżu miejsca przeznaczonego np. na grill.

Reasumując, meble z betonu to funkcjonalne elementy aranżacji, na które zdecydowanie warto postawić. Mogą one tchnąć w ogród nowe życie, zmieniając go w wygodną przestrzeni do wypoczynku.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij