idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Minimalizm wciąż króluje w naszych domach, a zwłaszcza w łazienkach, w których chcemy pozostawić sobie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Niemniej jednak w pomieszczeniu tym muszą znajdować się pewne meble i akcesoria, które ułatwią nam korzystanie z niego. Czym się kierować, urządzając łazienkę w stylu minimalistycznym?

Wanna, prysznic, a może 2w1?

Niewielka powierzchnia łazienki zmusza nas do podjęcia decyzji, czy stanie w niej wanna, czy też prysznic. Podobne pytanie zadają sobie osoby, które chcą zaaranżować pomieszczenie w stylu minimalistycznym, nawet jeśli dysponują znacznie większym metrażem. Wybór konkretnego rozwiązania może okazać się trudny, dlatego z pomocą przychodzą nam meble 2w1, dzięki którym możemy skorzystać z prysznica, a w razie potrzeby rozkoszować się również gorącą kąpielą. Pamiętajmy, że minimalizm nie nakazuje nam rezygnacji z tego, co sobie cenimy. Jeśli więc marzy nam się zarówno wanna, jak i prysznic, a jednocześnie nie chcemy zbyt wielu mebli w łazience, postawmy na rozwiązanie 2w1.

Jakie meble do łazienki wybrać?

Dobrze dobrane meble do łazienki powinny pomieścić jak najwięcej rzeczy osobistych, jednocześnie nie zabierając zbyt wiele cennej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem będą szafki głębokie, które mogą przybrać formę słupków lub mebli pod umywalkowych. Słupki powinny posiadać drzwiczki, tak aby łatwiej było zachować w pomieszczeniu ład i porządek. Niemniej jednak, w przypadku mebli otwartych, zainwestujmy w kosze do przechowywania, które sprytnie zakryją rzeczy, jakie będzie trzymać w szafce. W łazience z pewnością nie może zabraknąć lustra- wybierzmy takie, które posiada ukrytą szafkę, zyskując jednocześnie ozdobę i miejsce do przechowywania.

Kolory, światło i dekoracje, czyli jak upiększyć łazienkę?

W minimalistycznie urządzonej łazience nie powinno znajdować się zbyt wiele elementów dekoracyjnych. Jeśli chcemy ją upiększyć, zagrajmy przede wszystkim kolorami i światłem. Ciekawym rozwiązaniem będą kolory jasne przełamane ciemnymi. Należy jednak zachować odpowiednie proporcje. W przypadku frontów szafek możemy wybrać delikatne desenie. Zdecydujmy się na dekoracyjną lampę łazienkową, natomiast na szafce czy brzegach wanny umieśćmy świeczki. Jeśli pozostanie nam w łazience trochę miejsca, możemy umieścić w niej dekoracyjne rośliny niewielkich rozmiarów. Wprowadzimy dzięki temu nieco świeżości do wnętrz, dbając jednocześnie o to, aby dekoracja pełniła funkcję praktyczną.

Udostępnij