idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Jaki chlebak wybrać do białej kuchni?

Jaki chlebak wybrać do białej kuchni?

Chlebak to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Służy do przechowywania pieczywa i ochrania go, przed zbyt szybką utratą świeżości. Ponadto pomaga zachować na blacie kuchennym porządek. Chlebak jest również często ozdobą tego pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając chlebak?

Chlebak może być wykonany z metalu, plastiku, drewna, ale dostępne są też modele bambusowe i chlebaki ceramiczne. Wybierając go, należy zwrócić uwagę głównie na jego funkcjonalność. Pojemnik ten musi mieć właściwą konstrukcję, która gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu chleb i bułki na dłużej pozostaną świeże. Chlebaki składają się z części nieruchomej, a więc podstawki oraz elementu ruchomego (pokrywy). Ich pokrywa może być zdejmowana czy też uchylana i opuszczana. W sprzedaży dostępne są też modele w wersji składanej, przypominające harmonijkę.

To właśnie budowa chlebaka i jakość zastosowanych w niej materiałów wpływa na to, czy pojemnik spełni dobrze swoje zadanie. Istotne jest to, aby w konstrukcji chlebaka znalazły się wywietrzniki, które dostarczą powietrze przeciwdziałające tworzeniu się pleśni na artykułach spożywczych. Nie bez znaczenia jest oczywiście sam styl danego modelu, gdyż musi on odpowiadać kuchennej aranżacji. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza pięknie zdobione chlebaki ceramiczne.

Jaki chlebak wybrać do białej kuchni?

We współczesnych mieszkaniach i domach często spotyka się białe kuchnie. W takich aranżacjach idealnie sprawdzą się chlebaki ręcznie malowane bolesławiec. Produkty ceramiczne charakteryzuje ponadczasowa elegancja. To często produkty z wyrazistymi, oryginalnymi wzorami. Dzięki nim pieczywo pozostanie na długo świeże i chrupiące, a sam chlebak będzie stanowił piękną ozdobę przestrzeni kuchennej. Model ceramiczny to propozycja o wyjątkowym stylu, która skutecznie ochrania pieczywo przed wysychaniem i zapewnia mu doskonałe walory smakowe na długi czas. Chlebaki ręcznie malowane bolesławiec współgrają z wnętrzami utrzymanymi w kolorze białym, jak i innych jasnych odcieniach. Pojemniki te pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Będą też pięknią ozdobą skandynawskiej kuchni. Kolorowa ceramika będzie cudownie prezentować się w towarzystwie innych akcesoriów i sprzętów w tym samych odcieniach.

Chlebak to bardzo ważny element wyposażenia każdej kuchni. Jego obecność jest niezbędna dla zachowania dobrego smaku i świeżości przechowywanego w nim pieczywa. Co ważne, odpowiednio dobrany może też stać się efektowną ozdobą wnętrza.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij