idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Worki typu Big Bag – czym się charakteryzują i jakie mają zastosowanie?

Worki typu Big Bag – czym się charakteryzują i jakie mają zastosowanie?

Pakowanie i transport gruzu czy innych odpadów powinno się odbywać w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Do ich składowania i wywożenia idealnie nadają się specjalne opakowania wielkogabarytowe, zwane kontenerami materiałowymi. Worki typu big bag są znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla branży budowalnej i remontowej. Takie opakowania można z powodzeniem wykorzystywać także w innych branżach. Czym są Big Bagi? Do jakich celów można je wykorzystać? To produkty idealne do pakowania, składowania i transportu różnych materiałów.

Czym charakteryzują się Big Bagi?

Worki typu big bag są wykonane z polipropylenu. To materiał o znakomitych właściwościach wytrzymałościowych. Opakowania tego rodzaju są odporne na uszkodzenia mechaniczne i znaczne przeciążenia. Tkanina polipropylenowa jest nie tylko bardzo solidna, ale także cechuje się dużą elastycznością. Dzięki temu w kontenerach można transportować produkty o znacznym ciężarze i gabarytach.

Worki typu big bag należą do najbardziej wytrzymałych opakowań na rynku. Należy podkreślić, że zostały wyposażone w bardzo szczelne zamknięcia i praktyczne, mocne uszy lub rączki do przenoszenia. Dzięki temu bardzo dobrze zabezpieczają zawartość i są wygodne w transporcie.

Jakie zastosowanie mają Big Bagi?

Kontenery elastyczne wykorzystuje się nie tylko podczas remontu. Tego rodzaju opakowania mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Wykorzystuje się je w wielu branżach, takich jak rolnictwo, przemysł chemiczny, spożywczy i budowalny. Idealnie nadają się do składowania i transportu różnych materiałów, takich jak m.in.:

  • sypkie produkty spożywcze, np. cukier, ryż, kasza, mąka,

  • sypkie materiały budowalne, np. żwir, piasek, cement,

  • płody rolne, np. zboża, nasiona,

  • nawozy, granulaty, środki chemiczne.

Worki typu big bag to trwałe i niezawodne rozwiązanie do wielu sektorów gospodarki. Można w nich składować i transportować materiały o każdej konsystencji.

Jakie są rodzaje Big Bagów i gdzie je można kupić?

Kontenery elastyczne dostępne są w rozmaitych wariantach, takich jak np.:

  • worki standard – do gruzu i innych niebezpiecznych materiałów,

  • worki próżniowe i ze zmodyfikowana atmosferą – do produktów spożywczych,

  • worki z oznaczeniem UN – ostrzegające przed zagrożeniami, wynikającymi z transportu materiałów niebezpiecznych.

Wszystkie te rodzaje worków oferuje producent big bagów, firma PAKTAINER, która jest przodującym wytwórcą wytrzymałych i estetycznych kontenerów materiałowych.

Worki typu big bag są produktami najwyższej jakości. To opakowania bardzo solidne, które świetnie się sprawdzą do pakowania i transportu różnych materiałów.

Producent big bagów to partner godny zaufania.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij