idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Jak prawidłowo składować i spalać ekogroszek?

Jak prawidłowo składować i spalać ekogroszek?

Ekogroszek to jeden z najbardziej wartościowych opałów, który można w obecnej chwili otrzymać. Ludzie zamawiają po kilka ton tego materiału za jednym razem, aby móc sobie zapewnić odpowiedni zapas opału na okres zimowy. Należy pamiętać o tym, że składowanie ekogroszku, jak również jego spalanie, powinno odbywać się we właściwy sposób.

Worki do ekogroszku – co należy o nich wiedzieć?

Ekogroszek, który będzie narażony na dużą ilość wilgoci oraz wiatru, będzie tracił na wartości, przez co jego parametry zostaną obniżone – co też będzie można zauważyć podczas spalania. Podwyższona wilgotność sprawi, że podczas spalania energia w pierwszej kolejności nie będzie wykorzystana na ogrzanie pomieszczeń, ale na wysuszenie opału. Na ogrzanie domu będzie trzeba w takim przypadku zużyć jeszcze większą ilość opału.

Ekogroszek, który będzie przechowywany na świeżym powietrzu, będzie narażony na wietrzenie – co też wpłynie na obniżenie kaloryczności opału. Osoby, które już od wielu lat używają ekogroszku, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kaloryczność to jeden z najważniejszych elementów, jaki świadczy o przydatności opału. Trzeba więc na to uważać.

Worki na ekogroszek, które można zamówić na https://www.le-mar.pl/produkujemy/worki-na-ekogroszek/, pomogą składować ten materiał opałowy w prawidłowy sposób. Ekogroszek, który zapakowany jest w worek, nie wilgotnieje ani tak szybko nie wietrzeje. Workowany materiał opałowy pomaga zapewnić większy porządek w kotłowni.

Jak powinno odbywać się spalanie ekogroszku?

Istnieje sprawdzony sposób, który sprawi, że będzie się paliło zdecydowanie mniej ekogroszku. Po pierwsze – należy zwrócić uwagę na jego jakość. Im lepsza będzie kaloryczność, tym większa pewność, że będzie się używało do palenia mniejszej ilości opału. Wysoka kaloryczność oznacza to, że ma się do czynienia z bardziej wydajnym materiałem do palenia. Po drugie – prawidłowe przechowywanie materiału opałowego, czyli wszystkie te elementy, które omówione były we wcześniejszym akapicie.

Często można spotkać się z ofertami atrakcyjnymi cenowo, dzięki czemu będzie można kupić tani ekogroszek luzem. Fakt, można skorzystać z takiej możliwości, ale można być pewnym tego, że taki materiał opałowy będzie się szybciej zużywał, ponieważ jego parametry przez niewłaściwe przechowywanie, zostaną szybko obniżone. Lepiej kupić ekogroszek w workach, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić na tym dużą ilość pieniędzy.

Ekogroszek w workach może i jest nieco droższy, jednak można być pewnym tego, że taki opał wystarczy każdej osobie na długi okres.

 

Udostępnij