idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Jakie zalety mają nowoczesne baseny z przeciwprądem?

Jakie zalety mają nowoczesne baseny z przeciwprądem?

Z miesiąca na miesiąc nowoczesne baseny z przeciwprądem zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o basenach z silnym strumieniem wody, który wytwarzany jest za pomocą pompy. Wytworzony przez wodę opór umożliwia pływanie w miejscu i przeprowadzenie komfortowego treningu pływackiego.

Jakie największe korzyści?

Baseny ze stali nierdzewnej z przeciwprądem są najlepszym wyborem dla osób, które chcą pochwalić się wspaniałą kondycją i poprawić swoje zdrowie. Pływanie, jak powszechnie wiadomo pozytywnie wpływa na rozwój praktycznie całego organizmu. Pokonując opór wody aktywowane do pracy są wszystkie mięśnie. Z dobrodziejstwa basenu powinny w pierwszej kolejności skorzystać te osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem. Baseny ze stali nierdzewnej bardzo często wykorzystywane są również jako niezawodne miejsce rehabilitacji (zwłaszcza kończyn dolnych). Basen z przeciwprądem przypadnie do gustu także tym osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z aqua-joggingiem albo aqua-aerobikiem. Pływanie to fantastyczna aktywność fizyczna dla osób z nadwagą. Wynika to oczywiście z tego, że podczas pływania znacząco ogranicza się ryzyko kontuzji i drobnych urazów, które zniechęcają do treningów. Pamiętać należy o tym, że w wodzie zużycie energii jest nawet kilka razy większe niż przy wykonaniu identycznych ćwiczeń na lądzie.

Na co zwrócić uwagę?

Basen z przeciwprądem spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonany będzie z wysokiej jakości materiałów. Między innymi dlatego też w pierwszej kolejności warto postawić na baseny ze stali nierdzewnej, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jak łatwo się domyślić bardzo ważne jest również to, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Wymiar basenu zależy nie tylko od posiadanego budżetu, ale również od wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to przydać może się nie tylko bieżnia pływacka, ale również część terapeutyczna. Jeżeli chodzi o typ basenu to można wybrać nie tylko baseny sportowe/pływackie, ale również baseny rekreacyjne, które przystosowane są do treningów aqua fitness. Dużym zainteresowaniem cieszą się również baseny rodzinne, które idealnie nadają się do zabaw i kąpieli.

Czym charakteryzuje się basen ze stali nierdzewnej?

Baseny ze stali nierdzewnej są bardzo szczelne. Wynika to oczywiście ze specjalnej metody łączenia elementów niecek. Cała powierzchnia stali nierdzewnej jest bardzo gładka zwłaszcza, jak zwrócić się uwagę na konkurencyjne materiały wykorzystywane do produkcji basenu. Gładka niecka basenowa jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Stal nierdzewna jest odporna na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, promienie UV i zmiany temperatur. Konstrukcja basenu wykonana ze stali nierdzewnej jest znacznie lżejsza niż na przykład konstrukcja basenu z żelbetu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma tak dużych problemów z transportem i montażem. Do największych plusów można zaliczyć także estetykę wykonania.

Udostępnij