idea-home.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

DomWnętrza

Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Stonowane kolory, proste formy, brak nadmiaru dekoracji, dużo wolnej przestrzeni – taki jest nowoczesny salon. Jest to styl, który przyjął się w naszych mieszkaniach. Jak powinien wyglądać nowoczesny salon?

Kolory w salonie

Nowoczesny salon lubi stonowaną kolorystykę. Szarości są wyjątkowo eleganckie i jednocześnie uniwersalne. Warto pamiętać, że nie tylko ściany mogą być w szarym kolorze. Świetnie również wyglądają meble. Szare fotele, sofa czy dywan sprawią, że salon będzie bardzo subtelny.

Chcąc ocieplić szarość wystroju warto połączyć ją z innymi kolorami. Biel pasuje wszędzie. Jest uniwersalnym kolorem. Warto jednak postawić na cieplejsze uzupełnienie barw. Nowoczesny salon z drewnianymi dodatkami wygląda elegancko i jednocześnie przytulnie.

Drewno jest materiałem, który jest ponadczasowy. Podłogi, blaty stołów czy komody z dodatkiem drewnianych elementów nigdy nie wyjdą z mody.

Warto również pamiętać, że nowoczesny salon będzie wyglądał niezwykle interesująco z dodatkiem drewna na ścianie. Można wykorzystać panele 3D lub lamele, które są nowoczesną wariacją boazeryjnych desek.

Nowoczesne meble – jak wybrać?

Nowoczesny salon jest umeblowany sprzętami, które są eleganckie, mają prostą formę i nie posiadają wielu elementów dekoracyjnych. Ważna jest również geometryczna forma, którą często wykorzystują projektanci mebli.

Ważnym elementem nowoczesnych mebli jest ich funkcja użytkowa. Meble są proste, praktyczne i wygodne. Wybierając sofę należy zwrócić uwagę, czy jest wykonana z materiałów dobrej jakości, oparcie jest dobrze wyprofilowane, a mebel jest wygodny. Szukając komody warto wybrać taką, która jest minimalistyczna. Ozdoby nie są mile widziane. W nowoczesnych meblach nawet uchwyty często są niewidoczne.

Nowoczesne dodatki – jak dopasować?

Nowoczesny salon jest minimalistyczny, ale nie znaczy to, że jest pozbawiony dekoracyjnych dodatków. Warto jednak postawić na niewielką ilość ozdób, ale za to skoncentrować się na tych, które są wykonane ze szlachetnych materiałów. Są ekskluzywne i interesujące.

W roli dodatków do nowoczesnego salonu sprawdzają się przede wszystkim tekstylia. Poduszki oraz zasłony lub firany. Warto również skusić się na fotel lub puf w charakterystycznym, mocnym kolorze. Będzie to ozdoba, która nada charakter wnętrzu.

Wybierając dodatki do nowoczesnego salonu warto skoncentrować się na wazonach, misach czy obrazach na ściany. Nowoczesny salon charakteryzuje również piękne oświetlenie. Stylowe lampy stołowe, podłogowe oraz sufitowe są niezbędnym uzupełnieniem wystroju.

Udostępnij